#10 Jak zapobiec zjawisku bardzo nierównego wzrostu ślimaków?
Największym problemem jaki napotkaliśmy na początku naszej przygody z hodowlą, było rozpoczęcie własnej reprodukcji ślimaków. Wśród wszystkich hodowli, z którymi współpracowaliśmy, aż 87 % zaczynało od reprodukcji. Tylko nieliczne z tych hodowli zdecydowały się poprosić nas o pomoc i skorzystały z naszego doświadczenia, by prawidłowo przeprowadzić reprodukcję, począwszy już od etapu wybudzania.
W internecie krąży powszechna teoria mówiąca, że wystarczy średnio 25 kg reproduktorów, aby pozyskać jaj na 1 tonę zbioru. Niestety nikt nie mówi o tym, że aby to osiągnąć, trzeba prowadzić etap rozmnażania ponad miesiąc czasu i to przy założeniu, że wszystko przebiega bez problemów. Niestety, często jest inaczej…
Dzisiaj, po wielu latach rozmnażania ślimaków, wiemy jak prawidłowo przeprowadzić ten trudny proces.
A jak to robić?
Dowiesz się tego tylko podczas rozmów na szkoleniu w naszej siedzibie.
Najważniejsze dla równego wzrostu ślimaków jest wypuszczenie całej prognozowanej ilości pozyskanej z 3-5 dni, tylko tak ślimaki będą rosły w miarę równo i dzięki temu można wyhodować najwięcej ślimaków 1. klasy. Równy wzrost zależy jeszcze od wielu innych czynników które po krótce staramy się opisywać na naszej stronie w dziale WIEDZA, ale szczegóły można poznać tylko bezpośrednio u nas.
Dlatego właśnie jako Rivonel nie rekomendujemy nowym hodowcom rozpoczęcia od etapu reprodukcji. Wiemy, czym to się kończy i jak duże jest prawdopodobieństwo niepowodzenia. Proces reprodukcji jest o wiele bardziej trudniejszy, niż sam tucz ślimaków w parku hodowlanym.